Adam se v Le Mans porve o pódium

Adam Kout i členové týmu MS Kart začínají balit. Čeká je cesta do Le Mans, kde ve dnech 26. a 27. října vyvrcholí ME superkartů.

V mezidobí od posledního podniku v Magny-Cours Adam nezahálel. Pracoval především na své fyzičce. "Pokud je příležitost, zajdu do posilovny. Snažím se pravidelně běhat. Je to ale hodně časově náročné, protože chodím normálně do zaměstnání," svěřil se.
Dobrá kondice teď určitě přijde vhod. Program je totiž zhuštěn pouze do dvou dnů, přičemž v sobotu se konají kvalifikace a v neděli krátce za sebou oba závody: "Tak úplně neobvyklé to zase není, už jsme se s tím setkali. Problém může nastat ve chvíli, kdy se v první jízdě stane něco s károu. Potom by se případná oprava musela odehrávat v bleskovém tempu. Ale nechci to přivolávat. Jsem také zvědavý, jaké bude počasí. Loni se po ránu vytvořila hustá mlha a pořadatelům trochu zamotala hlavu."
Cíl českého reprezentanta je jasný: udržet postavení mezi nejlepšími třemi v celkové klasifikaci. "Byl bych hodně zklamaný, kdyby to nakonec nevyšlo. Výchozí pozici mám totiž výbornou. První dva, Bennett a Vinuales, mně sice už dost odskočili, ale pořád existuje šance dostat se i před ně. Budu bojovat!," slibuje Adam Kout.

Časový program:

Sobota 26. října
volný trénink 09.35 - 10.00
první kvalifikace 13.30 - 13.55
druhá kvalifikace 16.00 - 16.25

Neděle 27. října
první závod 10.05 (na 12 kol)
druhý závod 14.00 (na 12 kol)

Základní informace o okruhu:

Název: Circuit Bugatti
Poloha: 10 kilometrů od Le Mans, 213 kilometrů jihozápadně od Paříže
Délka: 4185 metrů
Webová stránka: www.lemans.org