Adam Kout tentokrát stříbrný

V nedělním závodě European Superkart Series na Red Bull Ringu obsadil Adam Kout druhé místo za vítězným Danielem Hentschelem.

Jízdu poznamenal déšť, který vytrvale skrápěl trať v podhůří rakouských Alp. „Odstartoval jsem jako třetí, po pár kolech postoupil na druhé místo a na něm dojel až do cíle. Nemělo cenu nějak riskovat. Pro nás to byla hlavně příprava na další podnik ME za čtrnáct dní v Magny-Cours. Z tohoto pohledu jsme maximálně spokojeni, test dopadl skvěle. Myslím, že jsme plně konkurenceschopní. Dosažených umístění si samozřejmě také vážím, ale European Superkart Series neabsolvuji v plném rozsahu, takže dobrá pozice v její celkové klasifikaci není pro mě prioritou,“ svěřil se pilot týmu MS Kart.

Bezprostředně po návratu začnou jezdec i stáj zbrojit na již vzpomenuté pokračování evropského šampionátu ve Francii. Vzhledem k tomu, že v bodové tabulce mistrovství se každému účastníkovi škrtají dva nejhorší výsledky, jsou šance českého reprezentanta na medailovou příčku stále vysoké.